En Yakın Ekspertiz Güngören

en yakın oto ekspertiz Güngören

Başlıklar

En Yakın Ekspertiz Güngören

en yakın oto ekspertiz Güngören

Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz, araçlarım sağlamlık durumları hakkında detaylı testler yaparak otorapor sunan özel firmalardır. Bu nedenle araç alım-satımlarından önce ekspertiz raporlarına başvurulmaktadır. Farklı paketler dahilinde gerçekleştirilen testler, tüketicilerin tercih edeceği içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Her oto exper paketlerinin kendi içinde farklı testleri bulunmaktadır.

En Yakın Oto Ekspertiz Nedir?

En Yakın Araç ekspetiz, araçların geçmiş dönemlerde karışmış olduğu kazalarda, meydana gelen değişikliklerin, mekanik durumların, aracın işleyişini ve yaşının testlere tabi tutularak ortaya çıkarılan raporlama işlemidir. İşlemi yapan personeller bana en yakın eksper olarak adlandırılmaktadır. Genellikle 2. El alım-satım sırasında görev eksper, araçların gerçek fiyatlarını belirlerler.

Ekspertiz işlemleri aracın servise getirilmesiyle başlar. Serviste bulunan son teknoloji cihazlar yardımıyla aracın detaylı bir taraması yapılır. Bu testler arasında fren, motor, süspansiyon ve boya gibi durumlar detaylı olarak gerçekleşir. Araç kontrolü sırasında farklı araçlar kullanılırken, hizmet veren personellerden destek alarak her parça test edilir.Merter oto expertiz fiyatlari

Oto Ekspertiz Ne Kadar Sürer?

Güngören En iyi oto ekspertiz firması olan OtoExper.net firmamız, siz değerli müşterilerine ihtiyaç duyduğunuz her an, desteklerini sunmaya devam ediyoruz.

Araç eksper işlem süreci, aracın yapılış amacına ve servislerin durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle servis sırasında sıra bekleme durumları olması nedeniyle bu işlem uzun sürebilir. Hafta sonları ya da özel günlerde araç alım satımının gerçekleşmesi için nöbetçi oto ekspertiz hizmeti veren firmalar da bulunmaktadır. Ancak genel olarak oto ekspertiz süreleri 2 – 3 saat arasında değişkenlik göstermektedir.

Oto Ekspertizde Nelere Bakılır?

Özel olarak oto ekspertiz işlemi yapılacaksa, aracın belirlenmiş olan bölgelerinin testleri yapılır. Bazı durumlarda araç satım-alım sırasında satıcı tarafından hatasız olarak ifade edilen araç durumlarında detaylı testlerin yapılması da mümkündür. Bu testler içinde genellikle araçların motoru, süspansiyonları, boyası, motor beyni vb. detaylı şekilde incelemeler gerçekleştirilir. Ekspertiz süreci içinde kullanılan cihazlar, ekspertizde nelerin kontrol edildiği hakkında bilgiler de vermektedir.

Oto Ekspertiz Raporu Ne İşe Yarar?

İkinci araç alım-satım sırasında meydana gelebilecek zararların önüne geçmek amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Buna ek olarak araçların maddi değerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynayan oto ekspertiz, araçta detaylı testler yaparak araçta bulunan hasarların raporlanmasına yardımcı olan firmalardır.

Oto Ekspertiz Ücreti Nedir?

Oto ekspertiz ücreti, eksper öncesinde tercih edilecek paket içeriklerine göre değişkenlik gösterir. Her firmanın kendine özel olarak hazırlamış olduğu farklı test paketleri bulunmaktadır. Özel olarak hazırlanan test paketleri, araçların durumlarına, yaşlarına ve tüketici tarafından tercih edilecek maddi seçeneklere göre özel olarak hazırlanmaktadır. Farklı firmalar sunacakları hizmetlere göre farklı fiyatlar belirlemektedir. Bu nedenle net bir fiyat vermek mümkün olmayacağı için tercih edilecek araç eksper firmasının sunduğu hizmet bedeli farklıdır.

Oto Eksper Nasıl Olunur?

Oto eksper olabilmek için ilk olarak Hazine Müsteşarlığı tarafından yürütülen prosedürleri karşılamak gerekmektedir. Bu nedenle ilk uygulanacak prosedür, eksperlik kurslarının alınmasıdır. Eksper adayları 3 ay süren özel bir kursa katılmalı ve bu kursu başarılı bir şekilde tamamlayan eksper adayları sertifikalarını aldıktan sonra araç eksper olmaya hak kazanır.

merter oto ekspertiz garantili

Oto Eksper Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

 • En az 2 yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olmak
 • Geçmiş dönemlerde ticari faaliyetlerde iflas etmemiş olmak
 • Geçmiş dönemlerdeki ticari faaliyetlerde konkordato etmemiş olmak
 • Hazine Müsteşarlığı tarafından uygulanan eksper kursunu başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmak

Ekspertiz Araç Satım Sürecini Hızlandırır Mı?

Araç satım sırasında söylenen sözler her zaman yeterli olmaz. Bu nedenle araç ekspertiz raporu olan bir aracın satılma olasılığı, olmayan araca göre daha fazladır. Araç eksperi aracı almak isteyen bireylere ekstra güven vermesi nedeniyle sürecin hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. Araç alım-satım sırasında en sık gerçekleşen olayların başında araç eksper raporlarının alıcı tarafından istenmesidir. Satış sırasında araçlarda söylenenin aksine farklı hasarlarla karşılaşmamak için bu raporlar istenmektedir.

Araç Alırken Ekspertiz Ücretini Kim Öder?

Araç alım-satım sırasında aracın kontrol edilmesi ve durumu hakkında bilgi almak için ekspertiz raporu istenir. Bu süreçte ücretin karşılanması genellikle ekspertiz raporu isteyenler tarafından karşılanmaktadır. Aracı satın alacak kişi, satıcının ifade ettiği söylemlere tam olarak güvenmemesi nedeniyle rapor ister. Ancak bazı durumlarda araçların daha kolay satılması için araç satıcısı tarafından araç ekspertiz raporu önceden alınarak satışa hazır hale getirilmektedir. Bu aracın daha hızlı satılmasını sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Nobetci oto Ekspertiz

En Yakın Ekspertiz Güngören

Günümüzde sadece ikinci el araçlarda değil sıfır km araçlarda dahi kusurlu durumlar meydana gelebiliyor. Sıfır araçlarda bu durum istisna olsa da ikinci araç ticaretinde gerçekleştirilen farklı oyunlar, araçların değerlerinin çok üstünde satılmalarına neden olabiliyor. Araçların kusurlarından kaçınmak isteyen satıcılar genellikle tatil günleri tercih ederler. Bu nedenle hafta sonu açık oto ekspertiz hizmeti veren firmalara giderek tatil günlerinde araç alırken meydana gelebilecek risklerden kurtulmak mümkündür. Son dönemlerde Pazar günü açık oto ekspertiz hizmeti veren firmalar sayesinde riskler minimum seviyeye indirilerek satıcı-alıcı arasında meydana gelebilecek zararlar bu sayede önlenmiş oluyor. Ekspertiz firmaları, araçların değerlerinin üstünde satılmasının önüne geçilmesini engellerken, alıcı tarafının mağdur olmasını da engellemektedir.

En Yakın oto ekspertiz Güngören

Oto Harita İstanbul Ekipmanları Araç ekspertiz Merkezi. İstanbul Güngörendehizmet sağlamaktayız.

ADRES : 
AKINCILAR MAHALLESİ ÇUKUROVA SK. NO:27 GÜNGÖREN – İSTANBUL

 • Telefon +90 (212) 504 70 79

 • Gsm       +90 532 423 90 42

 • Güngören Ekspertiz, Merter Oto ekspertiz, Haznedar oto ekspertiz, Bahçelievler oto ekspertiz, Zeytinburnu oto ekspertiz, Davutpaşa oto ekspertiz, 
 • Güngören oto ekspertiz, Güngören fren testi, oto ekspertiz güngören, güngören dyno testi,
 • İstediğiniz araca kavuşmaz ve aracın sorunlu veya sorunsuz olup olmadığını öğrenmek için OTOEXPER.NET oto ekspertiz her zaman gereklidir.

  TIKLA ARA ; +90 532 423 90 42

  Tıkla ara ; +90 532 423 90 42

  • Obd  Cihaz ile Aracın Elektronik Hataları kontrolü
  • Lift üzerinde Alt Motor Kontrolleri,
  • Lift üzerinde Ön Takım Boşluk Kontrolleri,
  • Kaporta Kontrolü,
  • Boya Kontrolü,
  • Fren Testi,
  • Süspansiyon Testi,
  • Yanal Kayma Testi,
  • Lift Üzerinde Yürüyen Aksam Kontrolleri,
  • Lastik hava ve yeterlilik Testi, Akü Güç testi ,
  • İç Ekspertiz kontrolü,
  • Dış ekspertiz kontrolü,
  • Kaporta Değişen Kontrolleri,
  • Mekanik Durum ve Mekanik Aksamların Kontrolü,
  • DYNO Motor Testi,
  • Conta testi, HO2 isteğe bağlı Aracın Motor Kapağında ağır Hasar kontrolu,
  • Haznedar Oto Ekspertiz

  • Güngören oto Ekspertiz En yakın