oto ekspertiz esenler

güngören motor testi fren testi 1

Araçlarda Motor Testi, Fren Testi 

oto ekspertiz esenler

Garantili hizmetlerimizle, ekspertiz firması arayışınıza geniş kapsamda yanıt veriyoruz. Oto Eksper, kurumsal bir araç ekspertiz hizmeti sunar.

Fren Kontrolü Nedir?

Fren kontrolleri, özellikle ikinci el araç alırken son derece önemli bir işlemdir. Hız yaparken aracınızın freninde bir sorun olması, ölüme neden olan kazalarla sonuçlanabilir. Fren testleri yapılırken araç test cihazlarından faydalanarak işlemleri yürütüyoruz. Test yapıldığı esnada, disk, tekerlek bölümü, balatalarda sorun olup olmadığı, ani fren durumlarına karşı verilen tepkinin seviyesi gibi detaylar önem kazanır. Frenler arası sapmalar da kritik bir konudur. Yani aynı durumlara karşı verilen tepkiler arasındaki dengesizlikler kontrol edilir.

Fren kontrollerinde bütün işlemler ayrıntılı ve tarafsız profesyonel ekip kontrolünde gerçekleşir. İşlemler tamamlandığında bir rapor oluşturularak düzeltilmesi gereken alanlar tespit edilir. Genellikle yeniye yakın kilometresi olan ve üretimi sorunsuz araçlarda fren sorunu daha azdır ve kolay pürüzler olabilir. Fakat aracın geçmişindeki kazalar vs. de değişkendir. Her aracın kendi bünyesinde bir yapısı ve diğer araçlarla ortak yönleri vardır. Bu özelliklere göre oto ekspertiz firmamız tüm detayları bütünsel olarak ele alır ve sonuca varır.

Diagnostik Beyin Testleri Nedir?

oto ekspertiz esenler

Aracınızın en önemli kısımlarından biri beynidir. Diagnostik olarak da bilinen bu kısım, araçtaki olanları hafızasında toplayan bir sistem barındırır. Araçlardaki bölümleri denetlemekle yükümlü olan bu bölüm ve araç parçaları bir etkileşim halindedir. Kaydedilen arızalar da bu etkileşime dahildir. Diagnostik beyin testlerinde temel amaç, hasarlı olan kısımları bir arada bulundurarak çözüm sürecini kolaylaştırmaktır.

Arıza tespit cihazı ile beraber yapılan kontrolle birçok detay incelenir: Basınç düğme devrelerinde hata olup olmadığı, bağlantı soket hatası, ABS hidrolik, giriş çıkış valf sargıları kontrolleri yapılır. Merkezi elektronik, direksiyon elektroniği incelenir. Çeşitli arıza kodlarına bakılır. Araçların marka ve modellerine göre bu arıza kodları değişebilmektedir. Hava yastığı arızası, hata kodları okuma ve silme, klima bölümü arıza kontrolleri yine bu alanda yapılan kontrollerdir.  Temel amaç araçtaki sorunları gidermek ve riskleri azaltmak olduğu için odak noktası da arıza kodları olacaktır. Bunu da beyinde görebilirsiniz.

Profesyonel Ekip Çalışması

Kaliteli ekip çalışmasını en yakın oto ekspertiz firmamızda bulabilirsiniz. Bakış açımız profesyoneldir ve her bölümde en iyi kontrol aşamalarını tamamlamak istiyoruz. Araçların mekaniğinden iyi anlayan tecrübeli bir firmayız. Bu açıdan sizlere güven vermekteyiz. Tüm ülke genelinde düzenli olarak araç testlerini tamamladığımız için sorun kaynakları tespit ve çözümleriyle alakalı sağlam bir alt yapıya sahibiz.

Özel Araç Egzoz Sistem Kaçakları

oto ekspertiz esenler

Araçların mekanik sistemlerinde yapılan kontrol kapsamında egzoz sistem kaçakları da vardır. Duman çıkış bölümünde filtrelerde sorun varsa onarılır. Ayrıca motor muhafaza, rot başı, şanzıman vites seçici tertibat ile ilgili kontrolleriniz yapılır. Ön diferansiyel, direksiyon kutusu yağ sızdırmazlık detayları incelenir. Taban plastik bakalitleri, yaylar, amortisörler yine bu kapsama girer.  Park sensör kontrolleri, cam ve mekanizma detay kontrolleri, far silecekleri mekanik yapıyla alakalıdır. Bu kategorideki işlemler daha da çoğaltılabilir.

Süspansiyon Testleri

Amortisör hava basınç değerleri ile alakalı yapılan süspansiyon testlerinde birçok alan incelenir. Amortisördeki denge çubukları, serbest askı, sabit askı kontrol edilir. Bağlantı ve hava- yağ basınçları kontrol edilir.

Fiyatlar Neye Göre Değişir?

Firmamız bünyesinde oto ekspertiz fiyatları hem paket hem de hizmet taleplerine göre değişebilir. Hangi paket kapsamını seçtiyseniz buna uygun bir fiyatlandırma olur. Hizmet içeriklerine bakarak ve sizin beklentinizi karşılayan konusunda karar vererek çözüme ulaşabilirsiniz. Ekstra durumlar için firmamıza sorularınızı iletebilirsiniz.

oto ekspertiz esenler

Tıkla ara ; +90 532 423 90 42

OtOExper.net Profesyonel Ekip

Tüm personelimiz sürekli olarak eğitimden geçmekte ve sertifika almaktadır.

Kaliteli Cihazlar

Tüm cihazlarımız üretimden teslim aşamasına kadar kontrol edilir ve TSE belgelidir.

Kaliteli Hizmet

Sizler için her zaman en iyi hizmeti vermeye gayret gösteriyor ve sektörde öncü olarak hizmet veriyoruz.

BİZ KUSURA BAKIYORUZ. OTOEXPER.NET

 • Obd  Cihaz ile Aracın Elektronik Hataları kontrolü
 • Lift üzerinde Alt Kontroller
 • Lift üzerinde Ön Takım Başlık Kontrolleri
 • Kaporta Kontrolü
 • Boya Kontrolü
 • Fren Testi,
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Kayma Testi
 • Lift Üzerinde Yürüyen Aksam Kontrolleri
 • Lastik Kontrolleri
 • İç Ekspertiz kontrolü
 • Dış ekspertiz kontrolü
 • Kaporta Değişen Kontrolleri
 • Mekanik Durum ve Mekanik Aksamların Kontrolü
 • DYNO Motor Testi, Conta Kaçak Testi
 • Güngören Ekspertiz Hizmeti verdiğimiz Bölgeler;

  Abdurrahman Nafiz Gürman Oto ekspertiz,

   Akıncılar Mahallesi Oto ekspertiz,

  Gençosman Mahallesi Oto ekspertiz,

  Güneştepe Mahallesi Oto ekspertiz,

  Güven Mahallesi Oto ekspertiz,

  Haznedar Oto ekspertiz,

  Mareşal Çakmak Mahallesi Oto ekspertiz,

  Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Oto ekspertiz,

  Güngören Merkez Oto ekspertiz,

  Güngören Sanayi Oto ekspertiz,

  Tozkoparan Oto ekspertiz,

 • Güngören oto ekspertiz, Güngören fren testi, oto ekspertiz güngören, güngören dyno testi,